Produkte > LEMO > FFA.4S.305.CLAC10
FFA.4S.305.CLAC10 LEMO
FFA.4S.305.CLAC10.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 5P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 16A, 22A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 5
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 305
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.358" ~ 0.394" (9.10mm ~ 10.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFA.4S.305.CLAC10 LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 5P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 16A, 22A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 5, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 305, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.358" ~ 0.394" (9.10mm ~ 10.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.