Produkte > LEMO > FFA.5S.348.CLAC14
FFA.5S.348.CLAC14 LEMO
PHG.2B.306.CLLD62Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 48P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 48
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 348
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.516" ~ 0.551" (13.10mm ~ 14.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFA.5S.348.CLAC14 LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 48P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 48, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 348, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.516" ~ 0.551" (13.10mm ~ 14.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.