Produkte > LEMO > FFB.3S.410.CTLC57
FFB.3S.410.CTLC57 LEMO
FFB.3S.410.CTLC57.pdf
Hersteller: LEMO
Description: FFB.3S.410.CTLC57
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Number of Positions: 1
Orientation: B
Shell Size - Insert: 410
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.169" ~ 0.224" (4.30mm ~ 5.70mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFB.3S.410.CTLC57 LEMO
Description: FFB.3S.410.CTLC57, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 1, Orientation: B, Shell Size - Insert: 410, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.169" ~ 0.224" (4.30mm ~ 5.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.