Produkte > LEMO > FFP.2S.302.BLAC72Z
FFP.2S.302.BLAC72Z LEMO
PHG.2B.306.CLLD62Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 2P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins
Color: Black
Current Rating (Amps): 20A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 2
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -50°C ~ 115°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Polyoxymethylene (POM), Acetal
Primary Material: Plastic
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFP.2S.302.BLAC72Z LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 2P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Black, Current Rating (Amps): 20A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -50°C ~ 115°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polyoxymethylene (POM), Acetal, Primary Material: Plastic.