Produkte > LEMO > FFP.2S.310.CLAC87
FFP.2S.310.CLAC87
FFP.2S.310.CLAC87 LEMO
FFP_2S_310_CLAC87-1935349.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors STRAIGHT PLUG CBL CLLT ANTI ROTATE
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFP.2S.310.CLAC87 LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 10P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 10, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 310, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.323" ~ 0.343" (8.20mm ~ 8.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 10
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 310
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.323" ~ 0.343" (8.20mm ~ 8.70mm)