Produkte > LEMO > FFP.3S.303.CLAC72
FFP.3S.303.CLAC72 LEMO
FFP.3S.303.CLAC72.pdf
Hersteller: LEMO
Description: FFP.3S.303.CLAC72
Color: Silver
Current Rating (Amps): 20A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 3
Orientation: P
Shell Size - Insert: 303
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.228" ~ 0.283" (5.80mm ~ 7.20mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFP.3S.303.CLAC72 LEMO
Description: FFP.3S.303.CLAC72, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 20A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 3, Orientation: P, Shell Size - Insert: 303, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.228" ~ 0.283" (5.80mm ~ 7.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.