Produkte > LEMO > FFP.3S.308.CLAC87
FFP.3S.308.CLAC87
FFP.3S.308.CLAC87 LEMO
FFP.3S.308.CLAC87.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors Straight plug (anti-rotate) Male solder 20-20 AWG Brass 7.3-8.7 Cable
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFP.3S.308.CLAC87 LEMO
Description: Circular Metal, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 8, Orientation: P, Shell Size - Insert: 308, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.287" ~ 0.343" (7.30mm ~ 8.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FFP.3S.308.CLAC87
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FFP.3S.308.CLAC87 Hersteller : LEMO Description: Circular Metal
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 8
Orientation: P
Shell Size - Insert: 308
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.287" ~ 0.343" (7.30mm ~ 8.70mm)