Produkte > SAMTEC > FFSD-03-S-20.00-01
FFSD-03-S-20.00-01
FFSD-03-S-20.00-01 SAMTEC
ffsd-mkt.pdf ffsd.pdf
Hersteller: SAMTEC
Category: Cables IDC
Description: Ribbon cable with IDC connectors; IDC socket,cables; PIN: 6
Cable/adapter structure: cables; IDC socket
Contact plating: gold-plated
Insulation colour: grey
Type of connection cable: ribbon cable with IDC connectors
Shield structure: unshielded
Plating thickness: 10µm
Tape pitch: 0.64mm
Contacts pitch: 1.27mm
Cable length: 508mm
Number of pins: 6
Number of cores: 6
Cable structure: 6x30AWG
Cable length - inch: 20"
Core diameter: 30AWG
Manufacturer series: Tiger Eye™
Contact material: beryllium copper
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFSD-03-S-20.00-01 SAMTEC
Category: Cables IDC, Description: Ribbon cable with IDC connectors; IDC socket,cables; PIN: 6, Cable/adapter structure: cables; IDC socket, Contact plating: gold-plated, Insulation colour: grey, Type of connection cable: ribbon cable with IDC connectors, Shield structure: unshielded, Plating thickness: 10µm, Tape pitch: 0.64mm, Contacts pitch: 1.27mm, Cable length: 508mm, Number of pins: 6, Number of cores: 6, Cable structure: 6x30AWG, Cable length - inch: 20", Core diameter: 30AWG, Manufacturer series: Tiger Eye™, Contact material: beryllium copper.