Produkte > SAMTEC INC. > FFSD-05-D-08.25-01-N-R
FFSD-05-D-08.25-01-N-R
FFSD-05-D-08.25-01-N-R Samtec Inc.
ffsd.pdf
Hersteller: Samtec Inc.
Description: .050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Features: Polarizing Key
Packaging: Bulk
Connector Type: Socket to Socket, Reversed
Contact Finish: Gold
Color: Gray, Ribbon
Length: 0.687' (209.55mm, 8.25")
Cable Termination: IDC
Pitch - Cable: 0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector: 0.050" (1.27mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFSD-05-D-08.25-01-N-R Samtec Inc.
Description: .050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE, Features: Polarizing Key, Packaging: Bulk, Connector Type: Socket to Socket, Reversed, Contact Finish: Gold, Color: Gray, Ribbon, Length: 0.687' (209.55mm, 8.25"), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Contact Finish Thickness: 10.0µin (0.25µm), Cable Termination: IDC, Pitch - Cable: 0.025" (0.64mm), Pitch - Connector: 0.050" (1.27mm).