Produkte > LEMO > FGC.2B.314.CLAD99Z
FGC.2B.314.CLAD99Z LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: LBP KEYC 14C CHR 9.9MM D BR
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 14
Orientation: C
Shell Size - Insert: 314
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.362" ~ 0.390" (9.20mm ~ 9.90mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGC.2B.314.CLAD99Z LEMO
Description: LBP KEYC 14C CHR 9.9MM D BR, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 14, Orientation: C, Shell Size - Insert: 314, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.362" ~ 0.390" (9.20mm ~ 9.90mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.