Produkte > LEMO > FGC.3B.324.CYBD92Z
FGC.3B.324.CYBD92Z LEMO
Hersteller: LEMO
Description: Circular Metal
Color: Silver
Current Rating (Amps): 4A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 24
Orientation: C
Shell Size - Insert: 324
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.303" ~ 0.362" (7.70mm ~ 9.20mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGC.3B.324.CYBD92Z LEMO
Description: Circular Metal, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 4A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 24, Orientation: C, Shell Size - Insert: 324, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.303" ~ 0.362" (7.70mm ~ 9.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.