Produkte > LEMO > FGE.1B.310.CLAD62Z
FGE.1B.310.CLAD62Z
FGE.1B.310.CLAD62Z LEMO
FGE.1B.310.CLAD62Z.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors LBP KeyE 10C CHR 6.2mm D BR
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGE.1B.310.CLAD62Z LEMO
Description: LBP KEYE 10C CHR 6.2MM D BR, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 2.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 10, Orientation: E, Shell Size - Insert: 310, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGE.1B.310.CLAD62Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGE.1B.310.CLAD62Z Hersteller : LEMO Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf Description: LBP KEYE 10C CHR 6.2MM D BR
Color: Silver
Current Rating (Amps): 2.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 10
Orientation: E
Shell Size - Insert: 310
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)