Produkte > LEMO > FGE.1B.310.CLAD76
FGE.1B.310.CLAD76 LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: LBP KEYE 10C CHR 7.6MM D
Color: Silver
Current Rating (Amps): 2.5A
Shell Size - Insert: 310
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.283" ~ 0.299" (7.20mm ~ 7.60mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGE.1B.310.CLAD76 LEMO
Description: LBP KEYE 10C CHR 7.6MM D, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 2.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 10, Orientation: E, Shell Size - Insert: 310, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.283" ~ 0.299" (7.20mm ~ 7.60mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGE.1B.310.CLAD76
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGE.1B.310.CLAD76 FGE.1B.310.CLAD76 Hersteller : LEMO FGE_1B_310_CLAD76-1935955.pdf Circular Push Pull Connectors LBP KeyE 10C CHR 7.6mm D