Produkte > LEMO > FGE.1B.310.CLAM27
FGE.1B.310.CLAM27 LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: LBP KEYE 10C CHR 2.7MM M
Color: Silver
Current Rating (Amps): 2.5A
Shell Size - Insert: 310
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.087" ~ 0.106" (2.20mm ~ 2.70mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGE.1B.310.CLAM27 LEMO
Description: LBP KEYE 10C CHR 2.7MM M, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 2.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 10, Orientation: E, Shell Size - Insert: 310, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.087" ~ 0.106" (2.20mm ~ 2.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.