Produkte > LEMO > FGG.00.302.CYCD22
FGG.00.302.CYCD22 LEMO
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 2
Orientation: G
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.055" ~ 0.087" (1.40mm ~ 2.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.00.302.CYCD22 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: G, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.055" ~ 0.087" (1.40mm ~ 2.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.