Produkte > LEMO > FGG.00.303.CYCD27Z
FGG.00.303.CYCD27Z LEMO
FGG.00.303.CYCD27Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CIRCULAR CONNECTOR
Color: Silver
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 3
Orientation: G
Shell Size - Insert: 303
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.091" ~ 0.106" (2.30mm ~ 2.70mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.00.303.CYCD27Z LEMO
Description: CIRCULAR CONNECTOR, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 3, Orientation: G, Shell Size - Insert: 303, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.091" ~ 0.106" (2.30mm ~ 2.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.00.303.CYCD27Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.00.303.CYCD27Z FGG.00.303.CYCD27Z Hersteller : LEMO unipole_multipole.pdf Circular Push Pull Connectors LBP KeyG 3C CHR 2.7mm D BR