Produkte > LEMO > FGG.00.304.CYCD27
FGG.00.304.CYCD27
FGG.00.304.CYCD27 LEMO
PHG.2B.306.CLLD62Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 4
Orientation: G
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.087" ~ 0.106" (2.20mm ~ 2.70mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.00.304.CYCD27 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: G, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.087" ~ 0.106" (2.20mm ~ 2.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.