Produkte > LEMO > FGG.0B.302.CLAD32
FGG.0B.302.CLAD32
FGG.0B.302.CLAD32 LEMO
FGG_0B_302_CLAD32-1935945.pdf
Hersteller: LEMO
Standard Circular Connector
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0B.302.CLAD32 LEMO
Description: Circular Metal, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: G, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.087" ~ 0.126" (2.20mm ~ 3.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.0B.302.CLAD32 FGG.0B.302.CLAD32 Hersteller : LEMO PdfFile_213520.pdf Description: Circular Metal
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 2
Orientation: G
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.087" ~ 0.126" (2.20mm ~ 3.20mm)