Produkte > LEMO > FGG.0B.302.CLAD52
FGG.0B.302.CLAD52
FGG.0B.302.CLAD52 LEMO
FGG.0B.302.CLAD52.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.169" ~ 0.205" (4.30mm ~ 5.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
auf Bestellung 171 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0B.302.CLAD52 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: G, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.169" ~ 0.205" (4.30mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.