Produkte > LEMO > FGG.0B.302.CLAD56
FGG.0B.302.CLAD56
FGG.0B.302.CLAD56 LEMO
unipole_multipole-973098.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors STRAIGHT PLUG MALE W. CABLE COLLET
auf Bestellung 30 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0B.302.CLAD56 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: G, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.209" ~ 0.220" (5.30mm ~ 5.60mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.0B.302.CLAD56
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.209" ~ 0.220" (5.30mm ~ 5.60mm)