Produkte > LEMO > FGG.0B.304.CYCD52
FGG.0B.304.CYCD52
FGG.0B.304.CYCD52 LEMO
FGG_0B_304_CYCD52-1845277.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors 4P STRT PLG W/COLLET SZ 0 4.1-5MM CBL
auf Bestellung 31 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0B.304.CYCD52 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: G, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.0B.304.CYCD52 FGG.0B.304.CYCD52 Hersteller : LEMO FGG.0B.304.CYCD52.pdf Description: CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)