Produkte > LEMO > FGG.0B.304.KYCD42Z
FGG.0B.304.KYCD42Z LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: LBP KEYG 4C BLK CHR 4.2MM D BR
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Black
Current Rating (Amps): 7A
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Brass
Shell Finish: Black Chrome
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0B.304.KYCD42Z LEMO
Description: LBP KEYG 4C BLK CHR 4.2MM D BR, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: G, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Black Chrome, Primary Material: Metal.