Produkte > LEMO > FGG.0B.304.KYCD52Z
FGG.0B.304.KYCD52Z LEMO
Hersteller: LEMO
Description: Circular Metal
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Black
Current Rating (Amps): 7A
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Shell Material: Brass
Shell Finish: Black Chrome
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0B.304.KYCD52Z LEMO
Description: Circular Metal, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: G, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Black Chrome, Primary Material: Metal.