Produkte > LEMO > FGG.0B.511.CLAD32
FGG.0B.511.CLAD32
FGG.0B.511.CLAD32 LEMO
FGG.0B.511.CLAD32.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CABLE MOUNT PLUG 1-PAIR
Shielding: Shielded
Number of Positions: 11
Orientation: G
Shell Size - Insert: 511
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.091" ~ 0.126" (2.30mm ~ 3.20mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
auf Bestellung 10 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0B.511.CLAD32 LEMO
Description: CABLE MOUNT PLUG 1-PAIR, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 11, Orientation: G, Shell Size - Insert: 511, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.091" ~ 0.126" (2.30mm ~ 3.20mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.