Produkte > LEMO > FGG.0B.701.CJAD42
FGG.0B.701.CJAD42
FGG.0B.701.CJAD42 LEMO
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors PLUG (Cd.G)
auf Bestellung 1 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0B.701.CJAD42 LEMO
Description: Circular Metal, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: G, Shell Size - Insert: 701, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.0B.701.CJAD42
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.0B.701.CJAD42 Hersteller : LEMO Description: Circular Metal
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 2
Orientation: G
Shell Size - Insert: 701
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)