Produkte > LEMO > FGG.0K.305.CYCC40Z
FGG.0K.305.CYCC40Z LEMO
FGG.0K.305.CYCC40Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 5
Orientation: G
Shell Size - Insert: 305
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.142" ~ 0.157" (3.60mm ~ 4.00mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0K.305.CYCC40Z LEMO
Description: CONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 5, Orientation: G, Shell Size - Insert: 305, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.142" ~ 0.157" (3.60mm ~ 4.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.0K.305.CYCC40Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.0K.305.CYCC40Z FGG.0K.305.CYCC40Z Hersteller : LEMO FGG_0K_305_CYCC40Z-1936146.pdf Circular Push Pull Connectors LKR KeyG 5C CHR 4.0mm C BROWN