Produkte > LEMO > FGG.0K.309.CLAC40
FGG.0K.309.CLAC40 LEMO
FGG.0K.309.CLAC40.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 9
Orientation: G
Shell Size - Insert: 309
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Cable Opening: 0.142" ~ 0.157" (3.60mm ~ 4.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0K.309.CLAC40 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 9, Orientation: G, Shell Size - Insert: 309, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.142" ~ 0.157" (3.60mm ~ 4.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.0K.309.CLAC40
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.0K.309.CLAC40 Hersteller : LEMO FGG.0K.309.CLAC40.pdf Circular Push Pull Connectors LKP KeyG 9C CHR 4.0mm C