Produkte > LEMO > FGG.1B.305.CYCD62Z
FGG.1B.305.CYCD62Z
FGG.1B.305.CYCD62Z LEMO
FGG_1B_305_CYCD62Z-1936394.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors STRAIGHT PLUG MALE W. CABLE COLLET
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.1B.305.CYCD62Z LEMO
Description: CONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 9A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 5, Orientation: G, Shell Size - Insert: 305, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.1B.305.CYCD62Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.1B.305.CYCD62Z Hersteller : LEMO Description: CONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 9A
Shell Size - Insert: 305
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)