Produkte > LEMO > FGG.1B.305.CYCD72Z
FGG.1B.305.CYCD72Z
FGG.1B.305.CYCD72Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 9A
Shell Size - Insert: 305
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Primary Material: Metal
auf Bestellung 29 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.1B.305.CYCD72Z LEMO
Description: CONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 9A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 5, Orientation: G, Shell Size - Insert: 305, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.