Produkte > LEMO > FGG.1B.305.GYCD52Z
FGG.1B.305.GYCD52Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Beige
Current Rating (Amps): 9A
Shell Size - Insert: 305
Operating Temperature: -50°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Polyetheretherketone (PEEK)
Primary Material: Plastic
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.1B.305.GYCD52Z LEMO
Description: CONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Beige, Current Rating (Amps): 9A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 5, Orientation: G, Shell Size - Insert: 305, Operating Temperature: -50°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polyetheretherketone (PEEK), Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote FGG.1B.305.GYCD52Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.1B.305.GYCD52Z FGG.1B.305.GYCD52Z Hersteller : LEMO FGG_1B_305_GYCD52Z-1936422.pdf Circular Push Pull Connectors 5P STRT PLUG CRIMP CABLE COLLET 5.2MM