Produkte > LEMO > FGG.1B.306.CLAD52
FGG.1B.306.CLAD52
FGG.1B.306.CLAD52 LEMO
FGG_1B_306_CLAD52-1845448.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors 6P STRT PLUG MALE SLDR D52 COLLET
auf Bestellung 74 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.1B.306.CLAD52 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 6, Orientation: G, Shell Size - Insert: 306, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Shell Size - Insert: 306
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)