Produkte > LEMO > FGG.1B.316.CYCD72Z
FGG.1B.316.CYCD72Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 16POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 1.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 16
Orientation: G
Shell Size - Insert: 316
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.1B.316.CYCD72Z LEMO
Description: CONN PLUG MALE 16POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 1.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 16, Orientation: G, Shell Size - Insert: 316, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.