Produkte > LEMO > FGG.1K.316.CLAC65
FGG.1K.316.CLAC65
FGG.1K.316.CLAC65 LEMO
FGG_1K_316_CLAC65-1936793.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors 16P STRT PLUG SOLDER CABLE COLLET 7.2MM
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.1K.316.CLAC65 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 16P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 1.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 16, Orientation: G, Shell Size - Insert: 316, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.240" ~ 0.256" (6.10mm ~ 6.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.1K.316.CLAC65
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 1.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 16
Orientation: G
Shell Size - Insert: 316
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.240" ~ 0.256" (6.10mm ~ 6.50mm)