Produkte > LEMO > FGG.2B.303.CLAD62
FGG.2B.303.CLAD62
FGG.2B.303.CLAD62 LEMO
FGG_2B_303_CLAD62-1845456.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors STRAIGHT PLUG MALE W. CABLE COLLET
auf Bestellung 85 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.2B.303.CLAD62 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 17A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 3, Orientation: G, Shell Size - Insert: 303, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 17A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 3
Orientation: G
Shell Size - Insert: 303
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)