Produkte > LEMO > FGG.2B.312.CLAD42Z
FGG.2B.312.CLAD42Z LEMO
FGG.2B.312.CLAD42Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 12P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 12
Orientation: G
Shell Size - Insert: 312
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.2B.312.CLAD42Z LEMO
Description: CONN PLUG MALE 12P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 12, Orientation: G, Shell Size - Insert: 312, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.2B.312.CLAD42Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.2B.312.CLAD42Z FGG.2B.312.CLAD42Z Hersteller : LEMO FGG_2B_312_CLAD42Z-1937134.pdf Circular Push Pull Connectors LBP KeyG 12C CHR 4.2mm D BR