Produkte > LEMO > FGG.2B.314.CYCD52
FGG.2B.314.CYCD52 LEMO
FGG.2B.314.CYCD52.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors LBP KeyG 14C CHR 5.2mm D
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.2B.314.CYCD52 LEMO
Description: LBP KEYG 14C CHR 5.2MM D, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 14, Orientation: G, Shell Size - Insert: 314, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.2B.314.CYCD52
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.2B.314.CYCD52 Hersteller : LEMO Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf Description: LBP KEYG 14C CHR 5.2MM D
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 14
Orientation: G
Shell Size - Insert: 314
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)