Produkte > LEMO > FGG.2K.318.CYCC70
FGG.2K.318.CYCC70 LEMO
FGG.2K.318.CYCC70.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 5.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 18
Orientation: G
Shell Size - Insert: 318
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.260" ~ 0.276" (6.60mm ~ 7.00mm)
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.2K.318.CYCC70 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 5.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 18, Orientation: G, Shell Size - Insert: 318, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.260" ~ 0.276" (6.60mm ~ 7.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.2K.318.CYCC70
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.2K.318.CYCC70 FGG.2K.318.CYCC70 Hersteller : LEMO FGG.2K.318.CYCC70.pdf Circular Push Pull Connectors LKP KeyG 18C CHR 7.0mm C