Produkte > LEMO > FGG.2K.810.CLWK11
FGG.2K.810.CLWK11 LEMO
Coax_triax_mixed_en.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 11POS GOLD
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 11 (10 + 1 Coax)
Orientation: G
Shell Size - Insert: 810
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.398" ~ 0.413" (10.10mm ~ 10.50mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.2K.810.CLWK11 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 11POS GOLD, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 11 (10 + 1 Coax), Orientation: G, Shell Size - Insert: 810, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.398" ~ 0.413" (10.10mm ~ 10.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.