Produkte > LEMO > FGG.3B.018.CLAD92Y
FGG.3B.018.CLAD92Y LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 19P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 19 (18 + 1 Fluidic)
Orientation: G
Shell Size - Insert: 18
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.303" ~ 0.362" (7.70mm ~ 9.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.3B.018.CLAD92Y LEMO
Description: CONN PLUG MALE 19P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 19 (18 + 1 Fluidic), Orientation: G, Shell Size - Insert: 18, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.303" ~ 0.362" (7.70mm ~ 9.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.