Produkte > LEMO > FGG.3B.303.CLAD10Z
FGG.3B.303.CLAD10Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 25A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 3
Orientation: G
Shell Size - Insert: 303
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.362" ~ 0.394" (9.20mm ~ 10.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.3B.303.CLAD10Z LEMO
Description: CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 25A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 3, Orientation: G, Shell Size - Insert: 303, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.362" ~ 0.394" (9.20mm ~ 10.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.