Produkte > LEMO > FGG.3B.318.CLAD62
FGG.3B.318.CLAD62 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 18P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 18
Orientation: G
Shell Size - Insert: 318
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.193" ~ 0.244" (4.90mm ~ 6.20mm)
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.3B.318.CLAD62 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 18P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 18, Orientation: G, Shell Size - Insert: 318, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.193" ~ 0.244" (4.90mm ~ 6.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.