Produkte > LEMO > FGG.3K.320.CLAK14
FGG.3K.320.CLAK14 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 20P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 20
Orientation: G
Shell Size - Insert: 320
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Cable Opening: 0.535" ~ 0.551" (13.60mm ~ 14.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.3K.320.CLAK14 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 20P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 20, Orientation: G, Shell Size - Insert: 320, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.535" ~ 0.551" (13.60mm ~ 14.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.