Produkte > LEMO > FGG.3P.306.PLWD75G
FGG.3P.306.PLWD75G
FGG.3P.306.PLWD75G LEMO
FGG_3P_306_PLWD75G-1845303.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors Straight plug w/key and cable seal
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.3P.306.PLWD75G LEMO
Description: CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Ground, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Gray, Current Rating (Amps): 6A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 7 (6 + PE), Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 306, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP61 - Dust Tight, Cable Opening: 0.264" ~ 0.295" (6.70mm ~ 7.50mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Polysulfone (PSU), Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote FGG.3P.306.PLWD75G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Features: Backshell, Ground
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Gray
Current Rating (Amps): 6A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 7 (6 + PE)
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 306
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP61 - Dust Tight
Cable Opening: 0.264" ~ 0.295" (6.70mm ~ 7.50mm)