Produkte > LEMO > FGG.4B.304.CLAD12
FGG.4B.304.CLAD12
FGG.4B.304.CLAD12 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 30A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 4
Orientation: G
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.417" ~ 0.472" (10.60mm ~ 12.00mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.4B.304.CLAD12 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 30A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: G, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.417" ~ 0.472" (10.60mm ~ 12.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.