Produkte > LEMO > FGG.4B.306.CLAD16
FGG.4B.306.CLAD16
FGG.4B.306.CLAD16 LEMO
PdfFile_213520.pdf
Hersteller: LEMO
Description: Circular Metal
Color: Silver
Current Rating (Amps): 24A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 6
Orientation: G
Shell Size - Insert: 306
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.594" ~ 0.630" (15.10mm ~ 16.00mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Primary Material: Metal
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.4B.306.CLAD16 LEMO
Description: Circular Metal, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 24A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 6, Orientation: G, Shell Size - Insert: 306, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.594" ~ 0.630" (15.10mm ~ 16.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.4B.306.CLAD16
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.4B.306.CLAD16 FGG.4B.306.CLAD16 Hersteller : LEMO FGG.4B.306.CLAD16.pdf Circular Push Pull Connectors Straight Plug Male Solder 14 AWG