Produkte > LEMO > FGG.4B.320.CYCD16
FGG.4B.320.CYCD16 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 20POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 8A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 20
Orientation: G
Shell Size - Insert: 320
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.594" ~ 0.630" (15.10mm ~ 16.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.4B.320.CYCD16 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 20POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 8A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 20, Orientation: G, Shell Size - Insert: 320, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.594" ~ 0.630" (15.10mm ~ 16.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.4B.320.CYCD16
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.4B.320.CYCD16 FGG.4B.320.CYCD16 Hersteller : LEMO FGG_4B_320_CYCD16-1938503.pdf Circular Push Pull Connectors 20P STRT PLUG CRIMP 16.3mm CABLE COLLET