Produkte > LEMO > FGG.4B.330.CYCD13Z
FGG.4B.330.CYCD13Z LEMO
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 30POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 30
Orientation: G
Shell Size - Insert: 330
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.476" ~ 0.531" (12.10mm ~ 13.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.4B.330.CYCD13Z LEMO
Description: CONN PLUG MALE 30POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 30, Orientation: G, Shell Size - Insert: 330, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.476" ~ 0.531" (12.10mm ~ 13.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.4B.330.CYCD13Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.4B.330.CYCD13Z FGG.4B.330.CYCD13Z Hersteller : LEMO unipole_multipole-973098.pdf Circular Push Pull Connectors LBP KeyG 30C CHR 13.0mm D BR