Produkte > LEMO > FGG.4B.340.CYCD13
FGG.4B.340.CYCD13 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 40POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 40
Orientation: G
Shell Size - Insert: 340
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.476" ~ 0.531" (12.10mm ~ 13.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.4B.340.CYCD13 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 40POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 40, Orientation: G, Shell Size - Insert: 340, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.476" ~ 0.531" (12.10mm ~ 13.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.4B.340.CYCD13
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.4B.340.CYCD13 FGG.4B.340.CYCD13 Hersteller : LEMO FGG.4B.340.CYCD13.pdf Circular Push Pull Connectors LBP KeyG 40C CHR 13.0mm D