Produkte > LEMO > FGG.5B.877.CLAD195
FGG.5B.877.CLAD195 LEMO
FGG.5B.877.CLAD195.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 17P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A, 30A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 17 (15 + 2 Coax)
Orientation: G
Shell Size - Insert: 877
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.693" ~ 0.768" (17.60mm ~ 19.50mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.5B.877.CLAD195 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 17P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, 30A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 17 (15 + 2 Coax), Orientation: G, Shell Size - Insert: 877, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.693" ~ 0.768" (17.60mm ~ 19.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.