Produkte > LEMO > FGJ.0B.304.CLLD56
FGJ.0B.304.CLLD56 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 4
Orientation: J
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.209" ~ 0.220" (5.30mm ~ 5.60mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGJ.0B.304.CLLD56 LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 4P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: J, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.209" ~ 0.220" (5.30mm ~ 5.60mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.